Wspaniały sukces orkiestry PSM I st. w Miastku na festiwalu „World of Youth 2017”

Międzynarodowy Festiwal – IX International Cruise – Festival „World of Youth 2017” odbył sie w dniach 26.11 – 03.12.2017

Po ubiegłorocznym I etapie konkursowym w Czechach (eliminacje na podstawie wysłanych nagrań) orkiestra PSM I st. w Miastku została zakwalifikowana na Festiwal rejsowy „World of Youth” odbywającym się na Morzu Śródziemnym.

Cruise Festival 2017 przeprowadzony został na największym statku floty MSC – Meraviglia. Orkiestra_Festiwalowa liczyła 35 osób: 1 kierownik wycieczki (W. Nizio – dyrygent orkiestry), 5 opiekunów – w tym dyrektor W. Orłowski oraz 2 nauczycieli (Judyta Sawicka i Łukasz Łapiński – absolwent PSM I st. w Miastku). Tych dwoje ostatnich / ze względu na limit wiekowy / mogło wspomóc uczniów i uzupełniało brakujące głosy orkiestrowe.

Prom MSC Meraviglia, na którym odbywał się festiwal, wybudowany został w 2017r. Jego parametry to min. 2250 kabin, długość 315 m, szerokość 43 m, wyporność 167 ton, liczba pasażerów 4500 (wszystkich na pokładzie 5714). MSC Meraviglia to najmłodsza jednostka linii żeglugowej MSC Cruises, a jednocześnie jej nowy statek flagowy. Nazwa, odnosząca się w języku włoskim do czegoś wspaniałego i zdumiewającego, doskonale oddaje charakter statku.  Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne umożliwiają MSC Meraviglii cumowanie w każdym porcie morskim na świecie, a pasażerom zapewniają najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Na pokładzie znajduje się olbrzymia ilość atrakcji: doskonałe restauracje z kuchnią włoską i orientalną, luksusowe SPA , Aqua Park, park wspinaczkowy, kluby dziecięce i młodzieżowe, kino, teatr i lokale rozrywkowe, z najnowszymi rozwiązaniami audiowizualnymi. Niezależnie od wieku, zainteresowań i oczekiwań wobec rejsu, na pokładzie MSC Meravigli, każdy znajdzie coś dla siebie.

Po konkursowej rywalizacji, orkiestra otrzymała I nagrodę w postaci stylizowanej na żagle statuetki oraz stylowy Dyplom. Nagrodą specjalną jest wyjazd turystyczny do parku rozrywki „Disney Land” pod Paryżem. Konkurs odbywał się w pięknym teatrze Brodway liczącym 2000 miejsc siedzących. Orkiestra wystąpiła także dla szerokiej publiczności w Atrium przy głównym holu statku, gdzie spotkała się z aplauzem i uznaniem międzynarodowego audytorium.

[Not a valid template]

Ważnym elementem rejsu było zawijanie do wspaniałych pod względem turystycznym miast portowych i ich zwiedzanie. Podczas tygodniowego rejsu można było zobaczyć takie miasta jak: Genua, Civitavecchia – Rzym, Palermo na Sycylii, La Valetta na Malcie, Barcelona i Marsylia. Udział oraz nagroda w IX International Cruise – Festival „World of Youth 2017” był z pewnością największym osiągnięciem artystycznym szkoły na forum międzynarodowym i pozostanie w pamięci uczestników jako przygoda ich życia. Nie można przy tym zapomnieć o wkładzie pracy jaki włożyli wszyscy nauczyciele tej szkoły, ponieważ bez ich zaangażowania w edukację uczniów, nigdy nie powstałaby taka orkiestra złożona z uzdolnionej, ale przede wszystkim bardzo pracowitej młodzieży.

[Not a valid template]