WOŚP 2012

Udział Szkoły Muzycznej w WOŚP

Dnia 8 stycznia 2012 r. nasza szkoła wzięła udział w koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspierając tym samym tegoroczny cel zakupu najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Można było usłyszeć zarówno solistów, jak i zespoły. Wśród tych pierwszych, swoje umiejętności w repertuarze klasycznym zaprezentowali:Zofia Witka – fortepian, Maria Kobiec – fortepian, Michał Kapiszka – fortepian i Wiktoria Głąbała – skrzypce, do występu przygotowani przez Panią Irinę Rengach, Panią Jolantę Libicką i Pana Wiktora Murawskiego.

W wykonaniu zespołów można było usłyszeć repertuar kolędowy. Kwartet fletowy (Klaudia Wasiuta, Aleksandra Bagińska, Martyna Jażdżewska i Milena Jankowicz) prowadzony przez Panią Justynę Uśpińską zagrał 2 kolędy: „Przybieżeli do Betlejem” i „Cicha noc”.

„Białe Boże Narodzenie” i „Stars Fell On Alabama” – utwory w nieco bardziej rozrywkowym charakterze, bo z akompaniamentem Pana Zdzisława Matwina usłyszeliśmy w wykonaniu trio saksofonowego (Rafał Bronk, Jan Dorawa i Aleksander Sawosz) przygotowanego przez PanaWiesława Orłowskiego.

Akordeoniści (Kamil Zielański, Kamil Olzacki, Mateusz Halamski, Filip i Michał Petrończak) wraz ze z pedagogiem, Panem Zdzisławem Matwinem wykonali „Z narodzenia Pana” oraz znaną piosenkę świąteczną „Jingle Bells”.

Na koniec zaprezentował się chór szkolny pod kierunkiem Pani Katarzyny Bąk i z akompaniamentem Pani Iriny Rengach w pastorałce „Gdy na ziemi Bóg się rodzi”.