SAXMANIA – MIASTKO 2013

Warsztaty saksofonowe „SAXMANIA” – odbywające się co 2 lata w naszej szkole – już za nami. Dnia 1 marca 2013 r. wzięło w niej udział 40 uczestników. Byli to uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych I i II st. z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Zajęcia warsztatowe trwały cały dzień – od godz. 9 rano do koncertu finałowego, który się odbył w godz. 18.00 – 19.30.

Uroczysty koncert był okazją do zaprezentowania się młodym saksofonistom, absolwentom szkoły muzycznej w Miastku i Szczecinku. Obecnie studiują oni w Akademiach Muzycznych: Michał Gasztych w Amsterdamie, Julia Pietruczuk w Poznaniu, Dawid Pliskowski w Krakowie, Paweł Wysocki jest tegorocznym dyplomantem SM I i II st. w Szczecinku. Oprócz ciekawego repertuaru solowego w ich wykonaniu, usłyszeliśmy także Kwartet saksofonowy oraz orkiestrę złożoną ze wszystkich uczestników i nauczycieli. Saksofon zabrzmiał klasycznie i rozrywkowo; nie mogło oczywiście zabraknąć takich hitów jak: „Różowa pantera”, „Kiedy święci maszerują”, czy „Strangers In the Night”.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że warsztaty podobały się wszystkim uczestnikom, i że spotkamy się znowu za 2 lata na kolejnej edycji „SAXMANII” w Miastku, w roku 2015.

Na koniec jeszcze parę podziękowań: dla nauczycieli saksofonu z Piły, Koszalina, Białogardu i Szczecina, którzy zawsze wspomagają SAXMANIĘ wraz ze swoimi uczniami, dla prowadzącego – Pana dr Dariusza Samóla, dla wszystkich młodych saksofonistów, którzy chętnie i z radością uczestniczą w całodniowych zajęciach i finałowym koncercie, dla niezawodnej licznej publiczności, aż wreszcie dla współorganizatorów – Starostwa powiatowego w Bytowie i Urzędu Miejskiego w Miastku.

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników SAXMANII  🙂