Relacja z Koncertu Pedagogów

31 maja 2017 r. w sali koncertowej PSM odbył się już po raz szósty – Koncert Pedagogów. Jego pomysłodawcą był dyrektor szkoły Pan Wiesław Orłowski. To właśnie w jego głowie zrodził się pomysł, aby „mistrzowie uczniom” 🙂 przygotowali koncert w ramach wymiany doświadczeń pokoleń. Koncert oryginalny i nietypowy, bo przygotowany przez tych, którzy uczą, ale jakże potrzebny i oczekiwany. Na koncercie wystąpili nauczyciele oraz zaproszeni goście w solowych oraz zespołowych wykonaniach muzycznych.

Jako pierwszy zaprezentował się Pan Robert Bracki, nauczyciel gry na trąbce. Wykonał część I i II Koncertu Es-dur Tomasso Albinoniego. Przy fortepianie Panu Robertowi towarzyszyła Pani Olena Ostrolutska.

Następnie utalentowane kobiece trio w składzie Pani Justyna Uśpińska – flet, Pani Judyta Sawicka – skrzypce i Pani Iryna Rengach – fortepian zaprezentowało Andante i Scherzetto op. 8 na flet, skrzypce i fortepian Henriego Rabaud.

Kolejną wykonawczynią koncertu była nauczycielka gry na fortepianie Pani Iryna Rengach. W Jej interpretacji publiczność usłyszała piosenkę ,,W ogródku chodzę” Aleksandra Saratskiego w jazzowym opracowaniu.

Pan Wojciech Jaśkiewicz to nauczyciel gry na akordeonie, który w tym roku szkolnym rozpoczął pracę dydaktyczną w szkole, zaprezentował się solo, jak i w duecie. Pierwszy utwór: Flick Flack Alberta Vossena Pan Wojciech wykonał samodzielnie, natomiast w drugim: „The shadow of your Smile” Johnna Mandela towarzyszyła mu przy fortepianie pani Iryna Rengach.

Na koniec wystąpił kwartet w składzie: Pan Wiesław Orłowski – saksofon, Pan Łukasz Łapiński – zestaw perkusyjny oraz gościnnie dwaj Panowie: Andrzej Walczak – instrumenty klawiszowe i Tomasz Sadecki – gitara basowa. W ich wykonaniu publiczność usłyszeć mogła 3 utwory: I feel it comming z repertuaru The weekend, I Wish – Steviego Wondera i Little Sunflower Freddiego Hubbarda.

Koncert był ciekawy i spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony publiczności, która jak zwykle nie zawiodła…

[Not a valid template]