Recital Fortepianowy Cypriana Sekreckiego

Dnia 13 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się recital fortepianowy w wykonaniu Cypriana Sekreckiego – naszego absolwenta, a obecnie dyplomanta Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Przez sześć lat edukacji w szkole muzycznej II stopnia w Poznaniu, Cyprian Sekrecki uczył się w klasie prof. Alicji Kledzik, lecz nie zapomina o swoich początkach muzycznej przygody w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Miastku, w klasie fortepianu. Pod kierunkiem swojego nauczyciela, Pana Wiktora Murawskiego, Cyprian doskonalił swoje umiejętności pianistyczne i był laureatem ponad 15 ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fortepianowych dla dzieci i młodzieży.

Mimo iż obecnie Cyprian uczy się w Poznaniu, zawsze chętnie odwiedza starą Szkołę Muzyczną w Miastku i swojego pierwszego nauczyciela. Zarówno Cyprian, jak i wszyscy nasi absolwenci są w miasteckiej Szkole Muzycznej zawsze mile widziani. Nie zapominajcie o nas, odwiedzajcie i czujcie się jak w domu.

W czasie recitalu Cyprian Sekrecki zagrał:

  1. J. S. Bach – Preludium i Fuga cis-moll
  2. F. Chopin – etiuda C-dur, op. 10 nr 1
  3. H. Skriabin – Sonata-Fantazja gis-moll, op 19 nr 2
  4. F. Chopin – Scherzo cis-moll, op 39 nr 3
  5. L. van Beethoven – Sonata f-moll, op 57 nr 23 “ Apassionata”

Na bis Cyprian Sekrecki zaproponował “Diabelskie Sugestie” S. Prokofiewa.

Atmosfera imprezy fortepianowej była wyjątkowa. Recital trwał ponad godzinę a licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła młodemu wykonawcy braw.

Po zagraniu ostatniego utworu programu. Cyprian ze sceny podziękował dyrektorowi Szkoły Muzycznej w Miastku za pomoc w organizacji recitalu, publiczności – za przybycie, oraz Panu Wiktorowi Murawskiemu – za lata poświęcone swojemu uczniowi.

Po koncercie publiczność – nim opuściła szkołę – długo dzieliła się jeszcze wrażeniami po występie młodego i utalentowanego pianisty. Święto muzyki fortepianowej się udało. Życzymy Cyprianowi wielu sukcesów artystycznych.