Pasowanie na ucznia PSM

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na uczniów szkoły muzycznej weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń PSM I st. w Miastku. 26 września 2016 r. uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego i klasy I cyklu czteroletniego zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
W części artystycznej wystąpili młodzi muzycy ze starszych klas – Szymon Miśków, Tymoteusz Drozd, Adam Borys, Natalia Cherek i zespół smyczkowy (Dagna Lewandowska, Wiktor Szczepanek, Julia Jędryczka, Karolina Karasińska, Kinga Sadło i Wiktoria Olkowska). Uczniom towarzyszyła na fortepianie Pani Iryna Rengach.
Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Natalia Cherek, Patrycja Brzozowska i Zofia Kopcińska) przyjęli ciepło nowych kolegów i koleżanki oferując im bezinteresowną pomoc i służąc dobrą radą. Starsi uczniowie pouczyli młodszych zasadami dobrego zachowania w naszej szkole oraz przedstawili prawa i obowiązki uczniowskie.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie. Pan Dyrektor – Wiesław Orłowski dokonał pasowania uczniów klas pierwszych i wręczył im pamiątkowe Dyplomy pasowania na ucznia. Na zakończenie Pan Dyrektor złożył gratulacje na ręce Pierwszoklasistów i ich Rodziców życząc im wytrwałości w nauce, radości i przyjemności z muzykowania.