Koncert symfoniczny

KONCERT SYMFONICZNY

Niedziela, 22 listopada 2009r., godz. 16.00

Sala widowiskowa MGOK w Miastku

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
naprawdę warto przyjść
Wstęp wolny

Przy współpracy PSM I st., MGOK i Rady Miejskiej udało się nam zorganizować wspaniały koncert orkiestry symfonicznej ze Szczecinka, która często występuje w ramach tzw. „Szczecineckiej Małej Filharmonii”, powstałej z inicjatywy Pana Włodzimierza Piesiaka, dyrektora SM I i II st. w Szczecinku.
W skład tej wielkiej orkiestry liczącej ok. 40 osób wchodzą nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinku oraz zaproszeni goście. Wśród muzyków będzie można zobaczyć i usłyszeć również absolwentów naszej miasteckiej Szkoły Muzycznej.
Koncert będzie podzielony na dwie części. W części pierwszej melomani będą mogli usłyszeć muzykę austriackiego kompozytora okresu klasycyzmu – Józefa Haydna. W tym roku obchodzona jest dwusetna rocznica śmierci tego najstarszego z wiedeńskich klasyków. W drugiej odsłonie koncertu, po niemałej dawce klasyki, orkiestra wykona 3 utwory z gatunku muzyki filmowej. Będzie można usłyszeć wiązankę melodii z musicalu „Chicago”, z filmu „Piraci z Karaibów”, a także znany wielbicielom kina temat z filmu „Mission Impossible”.

Program:

Część I
Muzyka Józefa Hydna
– II cz. Symfonii nr 94 i 100, finał symfonii 45,
– 2 części koncertów solowych (na wiolonczelę i na trąbkę)

Część II
Muzyka Filmowa
– „Piraci z Karaibów”, „Mission Impossible”, „Chicago”