CZTERY PORY ROKU

w Państwowej Szkole Muzycznej w Miastku

Specyfiką działalności placówek artystycznych jest całoroczny, mimo przerwy wakacyjnej, tok pracy. W lipcu i sierpniu  zajęcia co prawda nie odbywają się, ale wszelkiego rodzaju prace remontowe i działania mające na celu stworzenie jeszcze lepszego zaplecza dla uczniów oraz kadry nauczycielskiej idą pełną parą.

W nowym roku szkolnym 2007/2008 uczniowie PSM I st. w Miastku rozpoczną lekcje w odświeżonych klasach. Wymieniono na dwóch piętrach okna na funkcjonalniejsze. Dyrekcja szkoły pomyślała nie tylko o wnętrzach budynku, lecz zadbała także o estetykę wejścia zdobywając środki na nową bramę. Zakupiono nowe pianino firmy Kawai oraz skrzypce. Wakacje dla uczniów i nauczycieli są okresem zarówno wypoczynku, jak i korzystania z doświadczeń wybitnych instrumentalistów, co zapewniają i czemu służą najrozmaitsze festiwale, warsztaty instrumentalne i kursy mistrzowskie. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły korzystają z tych form doskonalenia. Miejmy nadzieję, że wszyscy wypoczęli i rozpoczną nowy rok szkolny ze świeżymi siłami.

Ubiegły rok zaznaczył się w życiu szkoły wieloma sukcesami artystycznymi o znaczeniu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym, co nie znaczy, że profil szkoły obejmuje swą opieką wyłącznie dzieci wybitnie uzdolnione. Cieszy nas sukces każdego dziecka, jedynym bowiem celem przyświecającym działalności szkoły jest pełna integracja młodego człowieka, jego pełny rozwój. Zamysł wartościowego wykonawstwa muzycznego służy uwrażliwieniu na piękno i jego pojmowanie.

W imieniu Dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej chciałbym podziękować kadrze pedagogicznej i administracji, uczniom, ich rodzicom oraz sponsorom. Wytrwała praca nauczycieli oraz uczniów przyniosła w ubiegłym roku oczekiwane rezultaty. Oto one:

 1. Cyprian Sekrecki – wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Przesłuchaniu Chopinowskim w dn. 17.11.2006 r. w Sochaczewie, naucz. W. Murawski.
 2. Katarzyna Smolarek – II miejsce w III Regionalnym Konkursie Etiud Szkół Muzycznych I st. w dn. 25.11.2006 r. w Szczecinie, naucz. L. Przyłęcka.
 3. Tomasz Orłowski – wyróżnienie w IV Makroregionalnym Konkursie „Etiuda 2006” w dn. 12.12.2006 r. w Szczecinie, naucz. W. Orłowski
 4. Aleksander Witrambowski – wyróżnienie I stopnia oraz dyplom dla najlepszego saksofonisty w IV Makroregionalnym Konkursie „Etiuda 2006” w dn. 12.12.2006 r. w Szczecinie, naucz. W. Orłowski.
 5. Natasza Mieczkowska – wyróżnienie w VIII Konkursie Skrzypcowym Polski Północnej w dn. 1-2.02.2007 r. w Sopocie, naucz. J. Libicka.
 6. Michał Nowak – II miejsce w III Międzyregionalnym Festiwalu Dziecięcej Muzyki Smyczkowej – I edycja konkursowa w dn. 03.03.2007 r. w Miastku, naucz. M. Matwin – Nowak.
 7. Agata Kądziera – wyróżnienie w III Międzyregionalnym Festiwalu Dziecięcej Muzyki Smyczkowej – I edycja konkursowa w dn. 03.03.2007 r. w Miastku, naucz. M. Matwin – Nowak.
 8. Tadeusz Tandecki – II miejsce w IV Międzyregionalnym Konkursie Akordeonowym w dn. 30.03.2007 r. w Miastku, naucz. W. Nowak.
 9. Michał Smolarek – IV miejsce w VII Przesłuchaniach Skrzypcowych „Janko Muzykant” w dn. 31.03.2007 w Sochaczewie, naucz. J. Libicka.
 10. Tomasz Orłowski – I nagroda w Konkursie Instrumentów Dętych „Spotkania Młodych Dęciaków” w dn. 31.03.2007 r. w Elblągu., naucz. W. Orłowski.
 11. Agata Nowak – I miejsce w IX Konkursie Wiolonczelowo – Kontrabasowym w dn. 16.04.2007 r. w Malborku, naucz. K. Wiśniewska – Czaja.
 12. Weronika Bury – wyróżnienie w I Konkursie Pianistycznym „Słupskie Spotkania z Muzyką Ukraińską” w dn. 20.04.2007 r. w Słupsku, naucz. W. Murawski.
 13. Michał Nowak – wyróżnienie w II Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków w dn. 22-27.04.2007 r. w Płocku, naucz. M. Matwin – Nowak.
 14. Katarzyna Smolarek – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Sanoku w dn.22-27.04.2007 r., naucz. L. Przyłęcka.
 15. Ewa Przyłęcka – wyróżnienie w XVI Regionalnych Warsztatach Młodego Pianisty w Koszalinie w dn. 14-14.05.07 r. , nacz. H. Ostrołucka
 16. Agata Nowak – I miejsce w Konfrontacjach Wiolonczelowych w Bydgoszczy, w dn. 12.05.2007 r. naucz. K. Wiśniewska – Czaja.
 17. Katarzyna Smolarek – wyróżnienie w XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu , dn. 7-9.06.07 r. naucz. L. Przyłęcka.
 18. Trio fortepianowe (Michał Nowak – skrzypce, Agata Nowak – wiolonczela, Cyprian Sekrecki – fortepian) – I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie „Klasyka w rozrywce, Rozrywka w klasyce” w Chojnicach, w dn. 31.05.2007r., naucz. M. Matwin – Nowak.
 19. Kwintet fortepianowy – (Michał Nowak – skrzypce , Agata Kądziera – skrzypce, Justyna Piątkowska – skrzypce, Agata Nowak – wiolonczela, Cyprian Sekrecki – fortepian) – I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie „Klasyka w rozrywce, Rozrywka w klasyce”                                   w Chojnicach, w dn. 31.05.2007r., naucz. M. Matwin – Nowak.
 20. Dziecięca Kameralna Orkiestra Smyczkowa – ( Michał Nowak – skrzypce ,Agata Kądziera – skrzypce, Piątkowska Justyna – skrzypce Katarzyna Orlikowska – skrzypce, Magdalena Molak – skrzypce, Marta Wiśniewska – skrzypce, Angelika Pocheć, Agata Nowak – wiolonczela, Cyprian Sekrecki – fortepian) – I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie „Klasyka w rozrywce, Rozrywka w klasyce” w Chojnicach, w dn. 31.05.2007 r., naucz. M. Matwin – Nowak.
 21. Dziecięca Kameralna Orkiestra Smyczkowa – ( Michał Nowak – skrzypce, Agata Kądziera – skrzypce, Piątkowska Justyna – skrzypce Katrzyna Orlikowska – skrzypce, Magdalena Molak – skrzypce, Marta Wiśniewska – skrzypce, Angelika Pocheć, Agata Nowak – wiolonczela, Cyprian Sekrecki – fortepian) – nagroda za najlepiej opracowane utwory rozrywkowe w Ogólnopolskim I Festiwalu Muzyki Kameralnej  w Warszawie, w dn. 13-14.06.2007r., naucz. M. Matwin – Nowak.
 22. Dziecięca Kameralna Orkiestra Smyczkowa – ( Michał Nowak – skrzypce, Agata Kądziera – skrzypce, Piątkowska Justyna – skrzypce Katarzyna Orlikowska – skrzypce, Magdalena Molak – skrzypce, Marta Wiśniewska – skrzypce, Angelika Pocheć, Agata Nowak – wiolonczela, Cyprian Sekrecki – fortepian) – nagroda specjalna – wspólny koncert z Grupą MoCarta w Ogólnopolskim I Festiwalu Muzyki Kameralnej w Warszawie, w dn. 13-14.06.2007r., naucz. M. Matwin- Nowak.

 Ufff :-))))