Pasowanie uczniów klas pierwszych

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na uczniów szkoły muzycznej weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń PSM I st. w Miastku. 24 września 2014 r. uczniowie klasy I cyklu sześcioletniego i klasy I cyklu czteroletniego zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
W części artystycznej wystąpili młodzi muzycy ze starszych klas – Natalia Malicz, Zofia Witka, Natalia Laska, Adam Borys, Dagna Lewandowska i gościnnie – Paulina Prychożdenko. Uczniom towarzyszyła na fortepianie Pani Irina Rengach.
Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przyjęli ciepło nowych kolegów i koleżanki oferując im bezinteresowną pomoc i służąc dobrą radą. Starsi uczniowie pouczyli młodszych zasadami dobrego zachowania w naszej szkole oraz przedstawili prawa i obowiązki uczniowskie.
Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie. Pan Dyrektor – Wiesław Orłowski dokonał pasowania 22 uczniów klas pierwszych i wręczył im pamiątkowe Dyplomy pasowania na ucznia. Na koniec Pan Dyrektor złożył gratulacje na ręce Pierwszoklasistów i ich Rodziców życząc im wytrwałości w nauce, radości i przyjemności z muzykowania.