XVI Regionalny Przegląd Form Kolędniczych Koczała 2015

24 stycznia 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Koczale odbył się XVI Regionalny Przegląd Form Kolędniczych Koczała 2015. Naszą Szkołę reprezentowały pianistki: Maria Kobiec, Kornelia Rudnik i Oksana Ławer (duet),  przygotowane przez Irinę Rengach raz zespół instrumentalny prowadzony przez Justynę Uśpińską.

W tym roku do przeglądu przystąpiło aż dwadzieścia zespołów, w tym pięć teatralnych i aż piętnaście w kategorii wokalno-instrumentalnej z powiatu człuchowskiego i bytowskiego. Ogółem na koczalskiej scenie zaprezentowało się prawie dwustu uczestników, a wszyscy tradycyjnie otrzymali upominek w postaci ręcznie malowanych aniołków oraz słodki poczęstunek. Nagrodą główną prezentacji były statuetki złotego, srebrnego i brązowego Anioła oraz wyróżnienia w postaci perłowych Aniołów.

Za piękne wykonanie kolędy „Cicha noc” w aranżacji jazzowej wyróżnienie i statuetkę Anioła zdobyła Maria Kobiec. Natomiast III miejsce  i statuetkę brązowego Anioła przyznano zespołowi instrumentalnemu, który także otrzymał nagrodę specjalną – Nagrodę Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych Rady Gminy Koczała. Zespół ten wykonał kolędę „Bracia, patrzcie jeno” oraz świąteczną piosenkę w opracowaniu instrumentalnym „The little drummer boy” Katherine K. Davis. W składzie zespołu instrumentalnego wystąpili: fleciści: Magnus Poulsen, Anna Szczepańska, Maria Krzemińska, Adam Borys, Zofia Kopcińska, Patrycja Brzozowska, Piotr Sekrecki i Jan Szlendakowski, saksofonistka: Natalia Cherek, perkusista: Adrian Jóźwiak i pianistka: Ilona Strzelczyk.

Uczniom i przygotowującym ich Nauczycielkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy! Specjalne podziękowania należą się również organizatorom imprezy,  pani Jolancie Sylwii Wysockiej – dyrektor GOK-u i wszystkim jego Pracownikom za pełen profesjonalizm w przygotowaniu tego spotkania oraz przyjazną i ciepłą atmosferę. Szczególne podziękowania składamy także na ręce ekipy nagłaśniającej występy za pełen profesjonalizm i podejście do każdego wykonawcy z ogromnym szacunkiem. Dziękujemy za mile spędzony czas!