Samorządowe Podsumowanie Roku 2015

30 grudnia w Sali koncertowej naszej szkoły miała miejsce nietypowa uroczystość: Samorządowe Podsumowanie Roku 2015, podczas którego wręczono statuetki wyróżniającym się mieszkańcom. Otrzymali je: sołtysi, sportowcy, działacze społeczni, muzyk i pisarka oraz dwa kluby sportowe.
Uroczystość rozpoczęła się mini koncertem szkolnej orkiestry pod kierunkiem Wiesława Nizio. Rok pracy miasteckiego samorządu podsumowali – burmistrz Miastka Roman Ramion i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Basara. Samorządowcy gminy pogratulowali Mariuszowi Łuczykowi wyboru na stanowisko wicewojewody pomorskiego. Były także życzenia noworoczne od M. Łuczyka oraz starosty bytowskiego Leszka Waszkiewicza, radnego wojewódzkiego Mirosława Batrucha i księdza Jana Cychowskiego, proboszcza parafii p.w. NMP Wspomożenia Wiernych.

Spotkanie zakończyło się recitalem fortepianowym w wykonaniu naszego absolwenta Piotra Nowaka, który zakwalifikował się do eliminacji XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie spośród 450 pianistów z 45 krajów. Następnie został jednym z 78 zakwalifikowanych pianistów na świecie, a jednym z 14 w Polsce. Odniósł wielki sukces kwalifikując się do II etapu konkursu, znajdując się w gronie tylko 43 pianistów. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej na stronie:

http://www.miastko.pl/pages.php?go=news&opcja=pokaz_newsa&id=645#!prettyPhoto