Kolejny sukces naszych dęciaków

Dnia 11 stycznia 2008 r. odbyły się w Chełmnie Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia. Uczestniczyli w nich zespoły z trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Jest to obowiązkowe badanie poziomu, które odbywa się co dwa lata.
Młodym muzykom przysłuchiwali się: prof. Elżbieta Dastych-Szwarc z Akademii Muzycznej w Warszawie, prof. Roman Gryń z Akademii Muzycznej w Poznaniu, dr Piotr Piechocki z Filharmonii Szczecińskiej, Leszek Orłowski z PSM w Chełmnie i wizytator Centrum Edukacji Artystycznej, Wacław Kłaput.

Szkołę Muzyczną z Miastka reprezentowało Trio dęte prowadzone przez mgr Wiesława Orłowskiego. W skład Tria wchodzą:

Tomasz Orłowski – trąbka

Daria Wolska – saksofon

Agata Młynarz – saksofon

Wszystkie zespoły zostały punktowo ocenione przez jury a nasz zespół zajął najwyższą pozycję. Trio otrzymało 24/25 punktów ( BRAWO !! ). Jedziemy więc na przesłuchania ogólnopolskie, które odbędą się 18-19 kwietnia w Lesznie. Najlepsze zespoły wyłonione w konkursie:  Trio dęte – PSM w Miastku, Trio klarnetowe – PSM w Wejherowie, Kwartet fletowy – OSM w Szczecinie, Kwartet instrumentów dętych blaszanych – SM w Szczecinku, Trio trąbkowe – SM w Gdyni.