Jubileusz 40-lecia PSM I st. w Miastku

Uroczyste Obchody Jubileuszu 40-lecia naszej szkoły już za nami. Licznie przybyła publiczność mogła zapoznać się z obecnie prowadzoną działalnością jak i historią szkoły, przedstawioną słowem i fotografią. Przygotowany na tę okoliczność koncert najlepiej przedstawił obraz jakości kształcenia, jak i potrzeby istnienia szkoły w środowisku. Można było usłyszeć orkiestrę szkolną prowadzoną przez Panią Irynę Rengach oraz naszych wspaniałych absolwentów, rozsławiających dobre imię miasteckiej szkoły nie tylko w granicach naszego kraju. Wystąpili: Cyprian Sekrecki – fortepian, Katarzyna Smolarek – gitara, Michał Gasztych – saksofon, Mariusz Kolinko z częścią zespołu „Mazowsze”, Tomasz Orłowski – trąbka, Łukasz Łapiński – perkusja oraz nauczyciele: Helena Ostrołucka – fortepian, Andrzej Walczak – fortepian. Wspaniały aranż „Utworu jubileuszowego” dla orkiestry szkolnej przygotował nauczyciel – Wiesław Nizio.

Pracownikom szkoły, za dotychczasowy trud włożony w wychowanie młodego pokolenia muzyków i wkład w rozwój szkolnictwa artystycznego w Polsce, przyznano nagrody i odznaczenia m. in. Medale „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Nagrody Dyrektora CEA, Dyplomy Uznania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Dyrektora Szkoły.

W związku z ogromnym zaangażowaniem poszczególnych osób w prace na rzecz tego wyjątkowego święta, chciałbym bardzo gorąco podziękować: Nauczycielom, Administracji i Obsłudze, Uczniom z orkiestry i ich Rodzicom, naszym Absolwentom, Radzie Rodziców, Sponsorom i Samorządowi Uczniowskiemu. Nasz wspólny trud przyniósł zamierzony efekt a obchody jubileuszu przebiegały bez zakłóceń i w należytej oprawie nie tylko artystycznej. Dziękuję również zaproszonym Gościom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tej ważnej chwili dla całej społeczności szkolnej.

Na okoliczność jubileuszu 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Miastku został wydany specjalny pamiątkowy folder, który można nabyć w sekretariacie lub w sklepiku szkolnym. Gorąco zachęcam do zaopatrzenia się w tę miłą pamiątkę, a środki zgromadzone ze sprzedaży zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone dla dobra naszych uczniów.

Dyrektor Szkoły